طرز تهیه برنج سبز رنگ با سبزیجات

اطلاعیه

اس ام اس دلتنگی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت اس ام اس دلتنگی در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

طرز تهیه برنج سبز رنگ با سبزیجات

در این مطلب برای شما عزیزان طرز تهیه برنج سبز رنگ با سبزیجات را آماده کرده ایم که در ادامه میتوانید مشاهده نمایید.

طرز تهیه برنج سبز رنگ با سبزیجات

طرز تهیه برنج سبز رنگ با سبزیجات

روش پخت برنج سبز رنگ

چه سبزیجات دوست داشته باشید یا نه، با این دستور غذای سبز می توانید غذایی خوشمزه را میل کنید. می توانید با تغییر دادن مواد غذایی یک غذای سادع مانند برنج را بسیار خوشمزه و خوش طعم کنید. در پخت این غذا اگر خلاقیت به خرج دهید می توانید غذایی خوشمزه داشته باشید.

برنج سبز از سوپ سبزیجات، برنج، اسفناج و گشنیز درست شده است اما شما می توانید خلاقیت به خرج دهید و این غذا را به شکلی دیگر تهیه کنید و طعم جدیدتی داشته باشید.

راهنمای گام به گام برای تهیه برنج سبز

این غذا دارای ارزش غذایی بالایی است و به دلیل داشتن سبزیجات سرشار از فیبر است. پروتئین و ویتامین هم به اندازه کافی در این غذا موجود است. اگر می خواهید دستور این غذا را یاد بگیرید بدن خود را مقدار زیادی مواد غذایی با کیفیت پر خواهید کرد.

طرز تهیه برنج سبز رنگ با سبزیجات

این غذا به دلیل داشتن ترکیبات جدید طعمی جدید دارد و ضمن اینکه غذایی سالم است.

مواد لازم برای تهیه برنج سبز رنگ

۱ قاشق سوپ خوری نمک ( ۲۵ گرم )
۴ فنجان برنج سفید ( ۴۰۰ گرم )
۳ و ۱ / ۲ فنجان آب ( ۳۶۰ میلی لیتر )
۶ برگ اسفناج تازه( ۲۵ گرم )
۱ قاشق سوپ خوری پودر سیر ( ۲۵ گرم )
۴ حبه کالیلابلانکا( ۳۵ گرم )
سه قاشق سوپ خوری گشنیز ( ۷۵ گرم )
۱ قاشق سوپ خوری فلفل سیاه ( ۲۵ گرم )
۲ قاشق سوپ خوری روغن زیتون ( ۵۰ میلی لیتر )

طرز تهیه برنج سبز رنگ با سبزیجات

طرز تهیه و دستور آماده سازی برنج سبز رنگ با طعمی بی نظیر

برن سفید را از یک روز قبل در قابلمه ای با اب گرم قرار دهید. برنج را حداقل ۱۲ ساعت خیس کنید. این باعث م شود که برنج نرم تر شود و بیشتر قد بکشد. وقتی این مرحله تمام شد، سوپ سبزیجات را تهیه کنید.

برای انجام این کار باید همه سبزیجات را استفاده کنید و آنها را خوب خرد کنید و در قابلمه اب قرار دهید. سپس با چاشنی آن را مزه دار کنید.

طرز تهیه برنج سبز رنگ با سبزیجات

فلفل، اسفناج، پودر سیر و نمک را استفاده کنید و به هم بزنید. طعم آن را بچشید تا بدانید آیا نیاز است که سیر و یا نمک دوباره اضافه شود یا نه. همزمان درون یک ماهی تابه، روغن بریزید و بر روی حرارت متوسط بگذارید و برنج را هم اضافه کنید. هدف این است که فقط رنگ آن کمی تغییر کند و باید مراقب باشید که نسوزد.

مخلوط سوپ را درون مخلوط کن بریزید و در حدود ۱ دقیقه با هم مخلوط نمایید سپر سوپ را با برنج در حدود ۲۰ دقیقه کنار بگذارید و آن را محکم ببندید. مهم این است که قابلمه را زیاد باز نکنید، تا همه چیز به خوبی پیش برود. برای اینکه بفهمید پخته است یا نه از چاقو استفاده کنید و آن را به برنج بزنید. اگر وقت چاقو را بیرون کشیدید مرطوب بود این یعنی اینکه زمان بیشتری به پختن نیاز دارد. زمانی که آماده شد ۵ دقیقه بماند و سپس سرو کنید.

منبع: طرز تهیه برنج سبز رنگ با سبزیجات

0 نظر تا کنون ارسال شده است.